کاشت مو و ابرو موثرترین روش شناخته شده

همانطور که می دانیم فرم صورت و شادابی، در جذابیت  تاثیر بسزایی دارد. در این بین دو عامل همیشه موثر مانند شادابی پوست و آرایش مو برای بیشتر افراد، مهم است. این روزها ریزش  و کم پشتی مو و یا ابرو نه تنها افراد میانسال بلکه جوانان را نیز درگیر کرده و نگرانی اصلی زمانی شروع می شود که ریزش شدید، غیر قابل برگشت و در نتیجه ناخوشایند و آزاردهنده می‌شود که در این مرحله کاشت مو و یا ابرو، تنها راه حل اساسی برای رفع این نگرانی است. در این مطلب با متخصصان  کلینیک دکتر کوچکی همراه هستیم تا راجع به  این موضوع و انتظاراتی که می‌توانید داشته باشید، بیشتر صحبت کنیم.

روش کاشت مو و ابرو

همانطور که می‌دانید کاشت ابرو و یا موی طبیعی در حال حاضر تنها راه درمان و ترمیم موهای از دست رفته است. امروزه این کار با چندین روش مانند FUT، FIT  و روش‌های ترکیبی امکان پذیر است که متخصصان کلینیک دکتر کوچکی به شما توضیح خواهند داد:

کاشت مو و ابرو

مطالعه بیشتر : برای اطلاع بیشتر در مورد خدمات زیبایی صورت و لیفت با نخ از مقاله ی لیفت با نخ، یک فناوری غیر جراحی جوانسازی صورت دیدن فرمایید.

روش FUT  که به روش نواری معروف است، نواری از بافت دهنده مو (بانک( برداشته شده و سپس تمامی گرافت‌های موجود در نوار برداشته شده، در نواحی مورد نظر کاشته می‌شوند. به دلیل برداشت همزمان نوار، تمام گرافت‌ها برای کاشت در دسترس هستند. بنابراین در روش FUT تعداد گرافت‌هایی که در ناحیه‌ای از بانک مو  قابل برداشت هستند، تقریباً 3 تا 4 برابر بیشتر از روش‌های دیگر است.

روش FIT که  با استفاده از دستگاه پانچ گرد، گرافت‌ها به صورت انتخابی و تصادفی از بانک مو برداشت شده و سپس در ناحیه مورد نظر  کاشته می‌شوند.  این  روش  مورد نظر  غیر تهاجمی و بنابراین پوست سریع‌تر بهبود می‌یابد. اما به دلیل محدودیت در برداشت، عمل  ممکن است در دو یا چند جلسه انجام شود.

 

روش ترکیبی که در  در روز اول  به روش FUT و در جلسات بعدی به روش FIT انجام می‌شود. لازم به ذکر است که روش ترکیبی بهترین و سریع‌ترین نتیجه را به شما خواهد داد.

نکته‌هایی مهم در مورد کاشت مو و ابرو

از آنجایی که بیمار مراحل مختلفی را در حین کاشت مو و یا ابرو  تجربه خواهد کرد، آگاهی از این مراحل  و نکات آن بسیار مهم است. در ابتدا   متخصصان  به شما خواهند گفت  این جراحی، روشی کم تهاجمی است که با برداشت گرافت‌های موازی از بانک مو و کاشت آنها به ناحیه  مورد نظر، باعث رشد مجدد  و ایجاد تراکم  در ناحیه جدید می‌شود.

معمولاً سه تا چهار هفته بعد از انجام این روش، ریزش  شروع و موهای کاشته شده سه تا چهار ماه بعد دوباره رشد می‌کنند. به یاد داشته باشید که این کار توسط جراحان زیبایی انجام می‌شود. این جراحان معمولاً در کلینیک‌هایی که کار زیبایی مانند بوتاکس، تزریق ژل، فیلر بینی و یا غیره انجام می‌دهند، حضور دارند.   نکته بسیار مهم دیگر  این است که قبل از تصمیم به انجام، باید از موثر بودن آن مطمئن شوید.

کاشت مو و ابرو

پس  برای اطمینان از هر چه بیشتر بیمار  در فرآیند تصمیم گیری، متخصصان باید با حوصله و دقت علل ریزش موی بیمار  را بررسی و پس از انجام آزمایشات دقیق با در نظر گرفتن سن، شرایط بدن، شدت و الگوی ریزش، بانک  و تعداد گرافت‌های مورد نیاز برای پوشاندن ناحیه  کاشت مو و یا ابرو را انجام دهند.

بهبودی پس از کاشت  مو و ابرو چگونه است؟

پس از عمل، ممکن است درد و تورم خفیفی را تجربه کنید. جراح شما داروهای مسکن و آنتی بیوتیک‌ها را برای چند روز تجویز می‌کند. همچنین دستورالعمل‌های پس از جراحی را برای مراقبت از ابرو، سر و ناحیه اهداکننده دریافت خواهید کرد. دستورالعمل‌ها ممکن است شامل موارد زیر باشد که  به آن‌ها اشاره خواهیم داشت. ناحیه ابرو  را در معرض هوا باز بگذارید و به هیچ عنوان با پانسمان نپوشانید، در صورتی که سر با استفاده از بانداژ پوشانده شده 1 یا 2 روز بعد بردارید. حداقل به مدت 2 روز  از دست زدن به سر و یا ابروهای خود، خودداری کنید.

برای جلوگیری از خشک شدن بیش از حد ناحیه، یک لایه نازک از پماد نئوسپورین یا بتادین بمالید. همچنین می‌توانید هر 3 ساعت یکبار از اسپری سالین برای مرطوب نگه داشتن پیوندها استفاده کنید. یک لایه نازک از پماد بتادین را به ناحیه اهدا کننده بمالید و به مدت 2 روز آن را با یک پد بپوشانید. با استفاده از کمپرس به آرامی روی سر و یا  ابروهای خود سه بار در روز از تورم جلوگیری کنید.

بعد از  روز سوم  از پیوند، ممکن است به شما اجازه داده شود که  حمام کرده و پانسمان را از ناحیه اهداکننده خارج کنید. مراقب باشید در حین استحمام یا خشک کردن آن ناحیه، پیوندها را مالش ندهید. این مورد را نیز فراموش نکنید که از یک حوله نرم برای مالش دادن یا خشک کردن آن ناحیه استفاده کنید.

نتیجه:

اگر از ظاهر ابروهای  خود ناراضی  و یا علاقه‌مند به داشتن مو هستید و می‌خواهید راه حل دائمی‌تری داشته باشید، کاشت مو و ابرو ممکن است نتایج طولانی مدتی را ارائه دهد. با این حال به گفته متخصصان کلینیک دکتر کوچکی، نتایج ممکن است متفاوت باشد و همیشه خطر عوارض جانبی با جراحی زیبایی را باید در نظر گرفت.

اشتراک گذاری

لوگو پرگار وب
طراحی سایت و سئو سایت توسط پرگار وب

باریخت مرجع زیبایی و سلامت بانوان ایران است. برای مشاهده انواع روتین پوستی و همچنین مشاهده بهترین سالن ها و مراکز زیبایی و همچنین مطالب آموزشی زیبایی و آرایشی و بهداشتی به باریخت مراجعه کنید.