نگهداری از پوست بالغ، امری ضروری و واجب

با افزایش سن تراکم پوست تغییر  و سطح کلاژن، الاستین و آبرسانی نیز کاهش می‌یابد. این پیری پوست باعث ایجاد چین و چروک خواهد شد و سفتی  و درخشندگی خود را از دست می‌دهد. بیضی صورت شل و خط چشم، چروک می‌شود. اما برای کند کردن این روند و مراقبت از  پوست  بالغ خود، باید به آن توجه ویژه‌ای داشته باشید. مرطوب کننده، تغذیه و تحریک کننده و بازسازی سلولی کلمات کلیدی در روال جدید مراقبت هستند. از چه سنی در این مورد باید صحبت کنیم؟ برای مراقبت چه اقدامات زیبایی باید انجام دهید؟ در اینجا متخصصان کلینیک دکتر کوچکی، نکاتی را خواهند گفت

سن برای پوست بالغ چند سال است؟

به نظر متخصصان کلینیک دکتر کوچکی، سن خاصی وجود ندارد که در مورد پوست بالغ صحبت کنیم؟ پیری پوست که با کمبود اسید هیالورونیک و کلاژن و کندی در نوسازی  سلول مشخص می‌شود، از فردی به فرد دیگر متفاوت است.  اما عوامل زیادی وجود دارد که در آن نقش دارند. به عوان مثال پوست یک زن، معمولا نازکتر از  مرد است، همین مورد باعث می‌شود زودتر با چین و چروک و اثرات پیری مواجه شود. آفتاب، تنباکو، آلودگی، کمبود خواب و کمبودهای هورمونی نیز می‌توانند پیری را تسریع کنند. به طور کلی، مرسوم است که از 50 سالگی در این مورد صحبت ‌شود، سنی که کم و بیش با شروع یائسگی مطابقت دارد.

مراقبت از  پوست

مطالعه بیشتر : برای اطلاع بیشتر در مورد خدمات زیبایی صورت و لیفت با نخ از مقاله ی لیفت با نخ، یک فناوری غیر جراحی جوانسازی صورت دیدن فرمایید.

مراقبت از پوست بالغ چه روتین زیبایی است؟

مراقبت از پوست بالغ به معنای اتخاذ مراسمی است که هیدراتاسیون اپیدرم، محافظت از سد پوست و تجدید سلولی را هدف قرار می‌دهد. بیایید با جزئیات ببینیم که این روال، چگونه به نظر می‌رسد.

روتین آن با پاکسازی صورت و گردن آغاز می‌شود. این روال زیبایی باید با فرمول‌های ملایمی همراه باشد که تقویت و رطوبت را حفظ می‌کند. بسته به ترجیح خود، می توانید آب میسلار، شیر پاک‌کن و یا فوم  پاک کننده را انتخاب کنید. لوسیون تونیک را فراموش نکنید که ناخالصی‌های باقی مانده را  پاک و آن را برای دریافت مراقبت های بعدی آماده می‌کند.

حال پوست با پاکسازی کامل، پذیرای سرم ضد پیری است که با افزایش اثربخشی محصول مراقبت  چه یک درمان روزانه یا شبانه، به کاهش اثرات پیری  کمک می‌کند.  سپس در این مرحله از روال زیبایی خود، باید از یک محصول مراقبت از صورت استفاده کنید که مخصوص تغذیه و یا مرطوب کردن است. یک کرم ضد پیری غنی از اسید هیالورونیک، رتینول و ویتامین C  برای تقویت بازسازی سلولی در اولویت قرار دارد.

 

این نکته را فراموش نکنید که برای مبارزه با پیری و حجیم کردن شکننده‌ترین نواحی صورت، اگر از کرم کانتور لب و چشم استفاده کنید، روتین پوست بالغ شما موثرتر خواهد بود. این درمان هدفمند با چین و چروک و شل شدن پوست مبارزه می‌کند تا زیبایی لب‌ها و درخشندگی چشمان شما را باز گرداند.

در فواصل منظم نیز به لایه بردارینیاز  دارد تا میکروسیرکولاسیون فعال و تجدید سلولی تقویت شود. نتیجه؟ بیضی صورت سفت‌تر می شود، رنگ چهره دوباره درخشندگی خود را پیدا و خطوط ظریف و چروک‌ها محو می‌شوند. اما باید گفت در حالی‌که موارد بالا به نرم و صاف شدن پوست کمک زیادی می‌کنند، برخی از کارها مانند میکرونیدلینگ را نیز بهتر است، امتحان کنید.

به دلیل آن‌که میکرونیدلینگ، کلید تقویت کلاژن شما است. اگر چه به یک رژیم استریلیزاسیون دقیق نیاز دارد، زیر ا پوست را سوراخ می‌کند.

مراقبت از  پوست

نکاتی برای زیبایی پوست بالغ

حال که با مراقبت‌ها آشنا شدید، برای زیبایی نکاتی نیز وجود دارد که  متخصصان کلینیک دکتر کوچکی در این‌جا به شما خواهند گفت:

مطالعه بیشتر : برای دیدن تمامی خدمات کلینیک از سایت دکتر کوچکی دیدن فرمایید.

  • در ابتدا به این مورد باید اشاره کرد که برای تقویت عملکرد مراقبت، روزانه چند دقیقه صورت و گردن خود را ماساژ دهید. بدین شکل که با استفاده از نوک انگشتان خود، حرکات دایره‌ای انجام دهید، از چانه به سمت پایین و گردن حرکت کنید.
  • این روند را ادامه دهید و به آرامی خطوط و چین و چروک‌های اطراف چشم و لب‌ها را لمس کنید.
  • برای فعال کردن میکروسیرکولاسیون، ماساژ صورت خود را از چانه به سمت شقیقه‌ها شروع کنید.
  • ماساژ خود را با چند ورزش صورت به پایان برسانید. کار با ماهیچه‌های تقلیدی به استحکام پوست صورت و کاهش خطوط بیان کمک می‌کند.
  • فراتر از روال پوست بالغ، برخی قوانین و اقدامات احتیاطی نیز می‌تواند به شما کمک کند تا پوست خود را پس از 50 سالگی خوب نگه دارید. با حرکات مناسب برای اتخاذ در زیر نور خورشید شروع کنید. اشعه‌های UVA، UVB، نور آبی و اشعه مادون قرمز باعث پیری زودرس، از بین رفتن درخشندگی، افزایش چین و چروک و حتی پیدایش لکه‌های قهوه‌ای می‌شوند.  پس برای داشتن پوستی زیبا پس از 50 سالگی بدون چشم‌پوشی از نور خورشید، در استفاده از کرم ضد آفتاب برای صورت شک نکنید و توجه ویژه‌ای به خط چشم و گردن داشته باشید.
  • محصولات مراقبت از آفتاب متشکل از مواد طبیعی مانند اسید هیالورونیک یا رتینول و SPF بالا را ترجیح دهید.

نتیجه:

در این مقاله پزشکان کلینیک دکتر کوچکی سعی کردند تا راجع به پوست بالغ و مراقبت‌های از آن، توضیحاتی را ارائه دهند. اما این موضوع بسیار گسترده و بهتر است، قبل از انجام هر کاری با یک متخصص مشورت کنید.

اشتراک گذاری

لوگو پرگار وب
طراحی سایت و سئو سایت توسط پرگار وب

باریخت مرجع زیبایی و سلامت بانوان ایران است. برای مشاهده انواع روتین پوستی و همچنین مشاهده بهترین سالن ها و مراکز زیبایی و همچنین مطالب آموزشی زیبایی و آرایشی و بهداشتی به باریخت مراجعه کنید.