میکرونیدلینگ چیست؟

میکرونیدلینگ نوعی روش تحریک مکانیکال پوست است که در این روش با استفاده از سوزنهای بسیار ریز میلیونها میکروکانال در پوست ایجاد می گردد و با تحریک کلاژن سازی باعث ترمیم ساختار و عملکرد پوست می شود. در این روش جوانسازی پوست تعدادی سوزن بسیار ظریف و استریل با عمق و سرعت تعیین شده توسط پزشک که براساس نوع پوست و هدف مورد نظر مشخص میگردد به طور همزمان وارد لایه دوم پوست می‌شوند در این زمان سیستم ایمنی بدن فعال شده و سبب افزایش انتشار فاکتورهای رشد و تولید رشتههای کلاژن و الاستین و همچنین افزایش ضخامت لایه اول پوست (اپیدرم می‌گردد رشتههای کلاژن و الاستین در واقع رشته های پروتئینی هستند که وظیفه استحکام و حفظ خاصیت ارتجاعی پوست را به عهده داشته و عامل اصلی در جوانسازی پوست به شمار می آیند میکرو نیدلینگ یکی از طبیعی ترین روشهای جوان سازی پوست است که ستارگان هالیوودی همچون کیم کارداشیان آنجلینا جولی و برد پیت و … از آن استفاده مینمایند.

میکرونیدلینگ

موارد کاربرد میکرو نیدلینگ در درمان چین و چروک پوست.  اسکار جای زخم و جراحت – سوختگی استرچ مارک ترکهای پوستی) ریزش مو تیرگی و لکه های تیره پوست است یکی از مهم ترین مزایای میکرونیدلینگ این است که در این روش از فرآیند ترمیم طبیعی خود بدن جهت درمان عملکرد و ساختار پوست استفاده میگردد و پس از انجام ،میکرونیدلینگ ظاهر پوست به سرعت ترمیم شده و فرد به راحتی میتواند به فعالیتهای روزمره خود بپردازد.

میکرونیدلینگ

بهبود پوست در مدت زمان کمی پس از درمان با میکرونیدلینگ کاملاً قابل مشاهده است.

اشتراک گذاری

لوگو پرگار وب
طراحی سایت و سئو سایت توسط پرگار وب

باریخت مرجع زیبایی و سلامت بانوان ایران است. برای مشاهده انواع روتین پوستی و همچنین مشاهده بهترین سالن ها و مراکز زیبایی و همچنین مطالب آموزشی زیبایی و آرایشی و بهداشتی به باریخت مراجعه کنید.