مراقبت از پوست کودکان

پوست کودکان بیش از بزرگسالان به مراقبت احتیاج دارد هر مادری به ویژه از سنین نوزادی تا قبل از دوران مدرسه به دلیل اینکه پوست کودکش حساس است و سریعتر ملتهب میشود با مشاهده کوچک ترین واکنشی نگران می.شود در این مطلب به برخی از نگرانی های مادران در این زمینه پاسخ داده شده است.

به پوست کودکتان ضد آفتاب بزنید

– مراقبت های پوست کودک عموما باید از سن ۶ ماهگی آغاز شود. از همین سنین استفاده از ضد آفتاب مخصوص کودکان با فاکتور محافظتی یا ۳۰ SPF به بالا توصیه میشود ضد آفتاب باید در تمام قسمتهایی از پوست که در معرض آفتاب است استفاده شود به غیر از صورت روی دستها و پاهای کودک هم لایه ای ضد آفتاب بزنید.

جذب ویتامین D الزامی است

– از آنجا که جذب ویتامین D از طریق پوست امکان پذیر است کودکتان باید حداقل ۲ تا ۳ بار در هفته و هر بار به مدت ۲۰ تا ۳۰ دقیقه در معرض تابش مستقیم آفتاب قرار بگیرد به همین منظور در این بازه زمانی استفاده از ضد آفتاب برای کودک فراموش نشود به ویژه در ساعتهایی بین ۹ صبح تا ۳ بعد از ظهر.

میزان شست و شو به حداقل برسد

برای کودکانی که زمینه آلرژی یا آتوپیک دارند و مستعد خشکی پوست و خارش بدن هستند ضمن مراجعه به پزشک متخصص باید از شوینده های فاقد مواد صابونی و دارای مرطوب کننده استفاده شود میزان شست و شوی صورت بدن و سر این کودکان محدود میشود به دو مرتبه شست و شوی سر و بدن در طول هفته و شست و شوی صورت هم یک بار در طول روز کفایت میکند

لوسیون بعد از حمام فراموش نشود

برای همه کودکان بعد از استحمام و استخر رفتن باید از لوسیونهای مناسب استفاده شود چه بهتر که برای پشت دست و صورت کودک از کرم مرطوب کننده و برای باقی بدنش از لوسیون استفاده کنید برداشت میخچ

اشتراک گذاری

لوگو پرگار وب
طراحی سایت و سئو سایت توسط پرگار وب

باریخت مرجع زیبایی و سلامت بانوان ایران است. برای مشاهده انواع روتین پوستی و همچنین مشاهده بهترین سالن ها و مراکز زیبایی و همچنین مطالب آموزشی زیبایی و آرایشی و بهداشتی به باریخت مراجعه کنید.