تغذیه درمانی پزشکی، راهی برای کاهش وزن با تغذیه

چاقی یک عامل خطر ثابت برای بسیاری از بیماری‌های مزمن است که درمان موفقیت‌آمیز آن تاثیر مهمی بر استفاده از منابع پزشکی، هزینه‌ مراقبت‌های بهداشتی و کیفیت زندگی بیمار خواهد داشت. اما با توجه به این‌که نصف بیشتر افراد جامعه چاق هستند، پزشکان در کمک به بیماران در روند کاهش و حفظ وزن با چالش بزرگی روبه‌رو هستند. به همین علت متخصصین کلینیک دکتر کوچکی تصمیم گرفتند تا در این صفحه راجع به تغذیه درمانی پزشکی برای کاهش وزن با تغذیه بیشتر صحبت کنند، پس با ما همراه شوید.

تغذیه درمانی پزشکی برای کاهش وزن چیست؟

تغذیه درمانی پزشکی نوعی درمان، برای افرادی است که اضافه وزن دارند و همچنین برای افرادی با شرایط سلامتی خاص هستند. در طول درمان، شما با یک متخصص  کار می‌کنید که برنامه غذایی را فقط برای شما تهیه می‌کند.

در حقیقت در طول تغذیه درمانی پزشکی، متخصص به دقت عادات غذایی شما را بررسی خواهد کرد. او به شما کمک می‌کند تا اهداف غذایی جدیدی را تعیین کنید. چندین بار با متخصص  خود دیدن  و او پیشرفت شما را در هر بازدید پیگیری خواهد کرد تا  به شما در تعیین کاهش چاقی واقعی کمک کند.

کاهش وزن با تغذیه

مطالعه بیشتر : برای اطلاع بیشتر از روش جدید جوانسازی پوست مقاله ی جت پلاسما، روشی که با انجام آن فورا نتایج اولیه را خواهید دید را مطالعه فرمایید.

بسیاری از مردم این روش را برای کاهش وزن مفید می‌دانند. بدین دلیل‌که متخصص  به شما خواهد گفت که چه مقدار کالری در روز بخورید تا به طور پیوسته و ایمن از چاقی شما  کم شود. علاوه بر آن‌که او می‌تواند به شما در برنامه ریزی یک رژیم غذایی سالم و مغذی کمک کند تا تغییرات مثبتی در شیوه زندگی ایجاد کنید که ماندگار باشد.

چرا برای کاهش وزن با تغذیه درمانی به پزشکی نیاز داریم؟

به عقیده متخصصین کلینیک دکتر کوچکی، بسیاری از مردم می‌دانند که باید وزن خود را کاهش دهند، اما مطمئن نیستند که چگونه این کار را انجام دهند. پس یک متخصص تغذیه می‌تواند برای برطرف کردن مشکلات با شما همکاری کند که افراد زیادی  این را مفید می‌دانند.

ممکن است متوجه نباشید که باید از مصرف برخی غذاها اجتناب  و برخی دیگر را بیشتر بخورید. یا شاید شما در حال حاضر غذاهای مناسب می‌خورید، اما اندازه وعده‌های شما خیلی بزرگ است. پس  تغذیه درمانی پزشکی می‌تواند به شما در ایجاد تغییرات پایدار کمک کند. اگر بیش از حد وزن دارید، مهم است که وزن خود را کم کنید. اگر چاق هستید این موضوع مهم‌تر است. به دلیل آن‌که ابتلا به بسیاری از مشکلات سلامتی که شامل موارد زیر می‌شود را افزایش می‌دهد:

دیابت

آرتروز

فشار خون بالا

بیماری قلبی

سکته

آپنه خواب

بیماری کبد

ناباروری

بیماری‌های ریوی

سرطان‌های خاص

مشکلات روحی و روانی

در حقیقت، تغذیه درمانی پزشکی می‌تواند به افرادی که دارای سایر مشکلات سلامتی هستند نیز کمک کند. این شامل افراد مبتلا به اختلالات خوردن و یا  افرادی که جراحی چاقی انجام داده‌اند، نیز می‌شود.

کاهش وزن با تغذیه

نکته‌هایی در مورد تغذیه درمانی برای کاهش وزن

در مورد کاهش وزن با تغذیه نکته‌هایی وجود دارد که بهتر است، افراد قبل از تصمیم‌گیری اطلاع داشته باشند که در این‌جا متخصصین کلینیک دکتر کوچکی به آن‌ها اشاره خواهند کرد:

  • اگر از نزدیک با متخصص خود کار و از توصیه‌های او پیروی کنید، این نوع درمان نه تنها هیچ خطری ندارد، بلکه پیامدهای بلند مدت مثبتی را نیز به همراه دارد، پس به هیچ عنوان نگران نباشید. در واقع، متخصص می‌تواند به شما کمک کند تا مطمئن شوید که توده عضلانی زیادی از دست نمی‌دهید، اما همچنان چربی ناخواسته را از دست می دهید.
  • نکته دیگر به اولین ملاقات شما بر می‌گردد.  بدین دلیل‌که برخی از متخصصان تغذیه ممکن است از شما بخواهند تا چند روز قبل از اولین ملاقات، یک دفترچه غذایی داشته باشید تا تمام برنامه غذایی را که در این مدت می‌خورید ثبت کنید. این به متخصص تغذیه کمک می‌کند تا اهداف واقعی را برای شما تعیین کند.
  • اولین قرار ملاقات شما، حدود یک ساعت طول خواهد کشید و ممکن است برای پیگیری پیشرفت خود به چندین بازدید بعدی نیاز داشته باشید که البته زمان آن کوتاه‌تر خواهد شد.
  • در طول درمان خود، حتماً برچسب مواد غذایی را بخوانید. بدین دلیل‌که شما باید بدانید که چه مقدار مواد مغذی مانند کلسیم و سدیم در رژیم غذایی خود نیاز دارید.
  • متخصص تغذیه رژیم غذایی شما را با الویت و نیازهای سلامتی تنظیم می‌کند، پس به هیچ عنوان خارج از محدودیت، مصرف نکنید.
  • اگر تصمیم به هر تغییری در این مورد دارید، با پزشک خود صحبت کنید.

کاهش وزن با تغذیه

مطالعه بیشتر : برای دیدن تمامی خدمات کلینیک از سایت دکتر کوچکی دیدن فرمایید.

نتیجه:

این مورد را به خاطر داشته باشید که لاغری و داشتن وزن مناسب، برای همه افراد هم خانم‌ها و هم آقایان دارای اهمیت زیادی است. پس اگر دچار این مشکل هستید، برای دریافت  تغذیه درمانی پزشکی به یک کلینیک مناسب مراجعه داشته باشید که ما کلینیک دکتر کوچکی را معرفی می‌کنیم.

اشتراک گذاری

لوگو پرگار وب
طراحی سایت و سئو سایت توسط پرگار وب

باریخت مرجع زیبایی و سلامت بانوان ایران است. برای مشاهده انواع روتین پوستی و همچنین مشاهده بهترین سالن ها و مراکز زیبایی و همچنین مطالب آموزشی زیبایی و آرایشی و بهداشتی به باریخت مراجعه کنید.