استفاده از کرم ضد افتاب

زمان خروج از منزل حتما از کرم ضد آفتاب استفاده کنید

.1 استفاده ار کرم ضد افتاب

این امکان وجود دارد که در میان روز صورت خود را شسته و دوباره کرم ضد آفتاب بمالید در استفاده از کرمهای ضدآفتاب توصیه می شود از کرمی با SPF بیشتر از 30 استفاده کنید استفاده از کرم ضد آفتاب تنها مختص فصل تابستان نیست بلکه از آنجایی که آفتاب در تمام فصول می تابد بنابر این استفاده از کرم آفتاب نیز مهم است.

.2 از نوع پوست خود آگاه باشید

اگر پوست شما خیلی چرب است از لوسیونهای بدون چربی استفاده کنید تا منافذ پوست تان بسته نشوند اگر پوست شما بیش از حد خشک است از کرم های چرب استفاده کنید

.3 مواد غذایی شیرین کم مصرف کنید

قند خون بالا باعث کاهش کلاژن پوست و افزایش چین و چروک آن می گردد افزایش قند خون همچنین باعث عفونت قارچی پوست میشود و بثورات پوستی در زیرسینه،ها کشاله ران و حتی صورت نمایان میشود.

4 سیگار نکشید

سیگار باعث آسیب پوست میشود و میتواند پوست شما را 10 سال یا بیشتر پیرتر کند سیگار رادیکالهای آزاد در سیگاریها به کلاژن و بافتهای الاستیک پوست حمله می کنند و پوست را نازک تر ضعیف تر و بیشتر مستعد ابتلا به چین و چروک می کند.

.5 صورت خود را قبل از رفتن به رختخواب بشویید

در طول روز چربی آلودگی هوا و گردوخاک روی پوست شما قرار می گیرد. اگر آرایش کنید مواد آرایشی نیز به آلودگیهای قبلی اضافه می شود و در صورتی که قبل از خواب صورتتان را نشویید هنگامی که سرتان را روی بالش می گذارید تمام این آلودگیها به سطح بالشتان می مالد و منافذ پوست شما را می بندد در نتیجه پوست دیگر نمیتواند نفس بکشد و جوش و سایر مشکلات پوستی به سراغ صورت شما میآید اگر خیلی خسته هستید و نمی توانید این کار را انجام دهید صورت خود را با دستمال مرطوب پاک کنید

.6 در مصرف لوازم آرایشی و بهداشتی به تاریخ مصرف آن دقت کنید

خانم ها توجه داشته باشند اگر بعد از استفاده از لوازم آرایشی و بهداشتی دچار ناراحتی پوستی یا چشمی ،شدند آنها را دور بیندازند مواد آرایشی را نباید بیشتر از سه ماه نگه داشت. هنگامی که یک ماده آرایشی برای اولین بار استفاده می شود روی جعبه یا قوطی آن با خودکار یا ماژیک باید تاریخ آن روز نوشته شود.

اشتراک گذاری

لوگو پرگار وب
طراحی سایت و سئو سایت توسط پرگار وب

باریخت مرجع زیبایی و سلامت بانوان ایران است. برای مشاهده انواع روتین پوستی و همچنین مشاهده بهترین سالن ها و مراکز زیبایی و همچنین مطالب آموزشی زیبایی و آرایشی و بهداشتی به باریخت مراجعه کنید.